Ohlédnutí za festivalovým mítinkem

Ohlédnutí za festivalovým mítinkem - obrázek

Ohlédnutí za festivalovým mítinkem - obrázek

I když druhý den festivalového mítinku notně zkazilo škaredé počasí, náladu zlepšily minimálně dvě události pondělního odpoledne.

Tou první byl start tříleté dcery Laureny LA PRIMAVERY, kterou jsem na vlastní oči viděla poprvé od doby, co odešla z Napajedel jako mrňous do dostihového tréninku. Moc krásy po mamince nezdědila, snad jen ten výrazný jeleník krk a štíhlou holeň, předveším hlavu má po tatínkovi Mill Pondovi. I ty oči…. Ani klid před dostihem z ní nevyzařoval jako pokaždé z její maminky, naopak – působila jako uzlíček nervů. K boxům se vydala osamocená bez koní a kolizi krátce po startu málem neuseděla její jezdkyně. Mohlo být rázem po nadějích. Primča si totiž premiérově okusila velké „áčkové“ závodiště ….

Ale konec dobrý, všechno dobré - v těžkém čtyřkovém dostihu na hluboké půdě bojovala jako lev (a nebo jako Laurena?) a doběhla na skvělém 5.místě.

Druhou neméně krásnou událostí byl triumf El Hadjiho. Popisovat upřímnou radost z nezapomenutelné podívané je celkem zbytečné, na to slova nestačí. Způsob, jakým zdemoloval všechny ostatní soupeře, patřil do kategorie suverénních. Více z denního tisku:

 

….. Vítězný návrat El Hadjiho

 

Je deštivé odpoledne 6. července a Karlovy Vary již třetí den naplno žijí filmem. Atmosféra rozmanitého světa kinematografie je v tento den zřetelná daleko od centra lázeňské metropole, až v příměstské části zvané Dvory. U řeky Ohře, které se naštěstí ničivé povodně z posledních týdnů nedotkly, si dali dostaveníčko herci, nepřehlédnutelní filmoví fanoušci ověnčení visačkami a hlavně rychlí koně, zuřiví sázející a natěšení diváci. Červencové sváteční dny totiž tradičně patří karlovarskému závodišti a prestižnímu Poháru Filmového festivalu, dostihu I.kategorie na trati dlouhé 1.200m.

Ivan Kub ve zmiňovaném dostihu dvakrát triumfoval jako jezdec, nejprve s Gay Devilem (1998), posléze s Hyphenem (2001) a mimo tato vítězství získal 3.místo s Vendulkou (2000) a 6.místo s Reasons for Love (1995) a Sicky (1996). Tentokrát se do Varů vrátil jako trenér a do dostihu tak trochu záhadně dohlásil EL HADJIHO. Sedmiletý ryzák reprezentující stáj Joly již několik let patří k největším oporám smolivecké dostihové centrály, letos ovšem jeho výkony, velkou měrou zaviněné zdravotními potížemi, patřily do kategorie zklamání. Původně Hadjiho jméno na přihlášce nefigurovalo, situace se ovšem změnila při následném dohlašování. Bylo to velmi šťastné rozhodnutí anebo pouhý risk? Na tom už nesejde. V pondělí, krátce po půl páté odpolední, El Hadji zmiňovanou záhadu rezolutně vysvětlil – pod žokejem Václavem Janáčkem divákům připravil krásnou podívanou. Takovou, kdy si nejeden řekne, jak je svět turfu fascinující. Evidentně natěšený subtilní svalovec s precizně zapleteným ohonem se od startu držel na přední pozici, aby v cílové rovince navzdory hluboké a koňskými kopyty rozbité půdě ještě zrychlil a své nejbližší soupeře Ediggia (ž.Chaloupka) a překvapivě dobře jdoucího Mr Daria (ž.Koplík) porazil s jistotou tří a čtvrt délek. „Je to zase náš starý dobrý Hadji“, mohli si spokojeně říkat rozesmátí Ivan Kub, valachův majitel Jiří Odcházel i žokejský šampión Janáček, když před cílovou podkovou přijímali gratulace od herce Bolka Polívky………

14.07.2009 12:58:21
laurena
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one