Plnokrevníci v hipoterapii

Plnokrevníci v hipoterapii - obrázek

Plnokrevníci v hipoterapii - obrázek

V říjnovém čísle časopisu Jezdectví 2006 mě jako zapřísáhlou obdivovatelku plnokrevníků velice potěšilo vyznání Hany Hermannové, vedoucí hiporehabilitačního střediska v Bohnicích:
"Pokud se vám dostane do rukou zdravý plnokrevník s nepoškozeným nervovým systémem a navíc třeba od přírody obdařený vyrovnaným temperamentem a charakterem, je to vynikající kůň pro hipoterapii. I když je s jeho přípravou více práce a následně ho musíte hlídat, aby jste ho nepřetížili. Vybírám si je záměrně - mají skvělou biomechaniku hřbetu, jsou pružní a navíc velmi inteligentní. Když je to naučíte, dokáží regulovat délku kroku i frekvenci tak, jak vy potřebujete. A někdy je výhodou (zejména u dětí), že jsou užší než jiná plemena."

Nepochybně ji k tomuto přesvědčení přivedl i náš "profesor" Benedikt, který v Bohnicích několik let působil a posléze ve svém poslání ochotně pokračoval v Hipocentru Pá-Ja až do roku 2008. Laurena sice speciálně připravovaná není, ale přirozeným klidem, zájmem o své okolí i přítulností určitě předpoklady zvířecího terapeuta splňuje.

28.12.2008 21:00:39
laurena
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one