Laurena na webu Jezdectví

Internetový portál www.jezdectvi.cz ve článku Pavlíny Paroulkové o českých závodištích publikovaném 9.11.2009  vzpomenul na Laurenu. To nás moc potěšilo, protože tochovickými stájemi prošlo velké množství dalších koňských osobností. Celý text převzatý z webu:

Doplnění článku listopadového Jezdectví - Česká dostihová závodiště

 

Tochovice (okres Příbram)
Tochovické závodiště vzniklo v roce 1964 za doby působení Státního statku Tochovice s velkým přispěním tehdejšího ředitele statku Ing. Karla Hlaváče. Pravidelně se zde pořádal dostihový den, později byl jeho součástí dožínkový zemědělský den okresu Příbram. Prvními tochovickými trenéry byli Josef Celer, Josef Kolátor a Jaroslav Kunčar. Od roku 1990, kdy statek zanikl, se dostihové stáje ujal žokej Ing. Václav Chaloupka – čtyřnásobný vítěz Velké pardubické a působí zde dodnes. Za významné místní překážkové koně můžeme jmenovat Mocnou, Lukavu, Václava, Vronskeho či Vinny, za rovinové pak Reflexe,
Laurenu a Amandu Praline. Většina z nich jsou odchovanci tochovického plnokrevného chovu. Mezi první rovinové jezdce této stáje patřili žokej Oldřich Merta a Hilda Kolátorová, nyní je to synovec trenéra, žokej Jiří Chaloupka.

 

12.11.2009 07:47:17
laurena
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one