LISTOPAD 2009 - obrázek

LISTOPAD 2009 - obrázek

Zvláštní záliba v podobě protrhávání ohradníků (natlačí se plecemi a nechá ho pod náporem váhy prasknout) se jí 12. listopadu vymstila. Drát z ohradníku na velké pastvině si zamotala kolem levé zadní, takže si ji po celé délce mezi kopytem a spěnkovým kloubem poranila. Ta jí po 4 dnech otekla, ale naštěstí jsem případnému zánětu nebo flegmóně v otevřené ráně zamezila včasným ošetřováním a dezinfikováním postiženého místa i bez zásahu veterináře. Po 2 dnech otok splaskl. Žádné výrazné ponaučení si z toho Laura nevzala, ohradník proráží dál, korzuje po okolí a tak ji jednou najdeme až u lesa, podruhé u silnice…

Ke granulím od Hippolytu opatrně přidávám vojtěšku (zatím hrst denně) a kvasnice a zdá se, že trochu nabírá na váze (tedy nepočítám pupek, ten má jako v dobách, kdy bývala březí).

Kožich na zimu pořád ještě nemá, takže noci tráví střídavě podle počasí – buď  v boxe nebo zadekovaná venku s ostatními.

Plno novinek se během točilo kolem Lauřiných hříbat – na prodej je Laurill, do chovu odešla La Primavera a nejmladší Lardeo se z Napajedel vydal do nového domova a bude se připravovat na závodní kariéru jako reprezentant DS Mladecko. Noví majitelé se nám ozvali a potěšili zprávou, že na prcka nikterak nebudou tlačit, ale že jsou na něho zvědaví, jak si na dráze povede. A také jsou rádi, že si vybrali právě Lardíka, protože jeho maminka je moc krásná… To zahřálo na srdíčku.

Návštěva veterináře nás stejně neminula (25. listopadu), ne kvůli neustupujícím podlomům, ale protože jí otekla sliznice vnějších rodidel, která je zvláštní oranžové barvy.  Zánět doktor bez sona a další konzultace na místě nepotvrdil ani nevyvrátil, takže čekáme na jeho další verdikt.

02.12.2009 09:35:08
laurena
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one