DUBEN 2009 - obrázek

DUBEN 2009 - obrázek

Nový koník Blesk je drzoun, který za přirozenou autoritu považuje pouze Gordona (a ten si ho k naší nespokojenosti vybral za chráněnce). Rád provokuje a samozřejmě  si dovoluje zejména na Laurenu. Naštěstí se projevila síla stáda a kamarádů, kteří ochraňují slabší – jakmile mladý vetřelec vypadá na to, že Lauru prožene, přispěchá jí na pomoc Benedikt. Stoupne si před ni a brání vlastním tělem. Když ani to nestačí, rozhoupe své velké tělo Lukáš. No a Blesk není blázen a nestojí mu za to, aby si našeho tunového drobečka jakkoliv rozhněval…

 

Laurena začíná konečně přibírat a podobně jako někteří chlapi, kteří před vyzáblými anorektičkami upřednostňují plnější tvary, si jí stále více všímá Beník. Vypadají jako dvojčata – jakmile Laura udělá pár kroků, on ji okamžitě následuje. A také ji učí – třeba u napajedla. Laurena se k jezírku na pití bojí přijít ze strany, kde je více bahna. A tak ji Ben odstrkuje až k místu, z něhož bezpečně dosáhne na vodu, aniž by se zabořila a umazala si svoje kopýtka.

Podruhé za krátkou dobu se silně rozříjila a tentokrát si za objekt své touhy vybrala uličníka Bleska. Nadbíhá mu všude a Ben jenom smutně kouká, co mu to ta jeho ženská vyvádí. Nezvykle teplé počasí vyhnalo ven mouchy i klíšťata, Laurena má asi sladkou krev, protože jich hned několik sundavám téměř denně.

Začala silně lysat nejenom na hlavě, ale po celém těle, takže jsem se rozhodla pro úpravu krmení. K melase dostává müsli granule Beste Jahre od f. Hippolyt, pivovarské kvasnice a třikrát týdně teplý mash. Klárka, která má bohužel bohaté zkušenosti s tím samým vypadáváním srsti u Tall Cotton, nám i v dovozu až „do domu“ hodně pomohla. S úlevou se na Laureny zádový hrbol už mohu podívat bez leknutí… Pomalu opouští podobu žebřiňáku.

Jenom co se jejích lumpáren týče, těm zůstává věrná – neustále bortí ohradník a když nejde zbourat, tak ho alespoň nějakým záhadným způsobem podleze. A to jen proto, aby na tu samou trávu, co má ve výběhu, dosáhla o pár centimetrů dále…

 

14.04.2009 08:48:10
laurena
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one