ČERVEN 2009 - obrázek

ČERVEN 2009 - obrázek

Jako každá ženská má Laurena každý den jinou náladu. Většinou je miloučká, trpělivá na ošetřování kousanců od hmyzu nebo při vyndavání klíšťat, slastně přivírá oči při vyčesávání hřívy a úplně největší rozkoší je, když se jí hrabu v uších. Někdy umí být paličatá a nesoustředěná, zejména při zvedání nohou. To si nacvičujeme pro strouhání, které pro ni bývá náročné na výdrž - z koňského pohledu je více než zdlouhavé. Snad to nezakřiknu, když teď napíšu, že mě moc těší její ochota na práci ze země - nic světoborného, soustředíme se na vysílání a přivolání koně pryč, následování člověka, klidné stání po odložení vodítka na zem (no to nám ještě 100% nejde, někdy se dohadujeme, jak to vlastně bude). Také mi dává jasně najevo, že půlhodinové čištění si můžu nechat pro někoho jiného. Jakmile dokončím zkrášlovací proces a pustím ji zpátky do výběhu, první, co po několika málo krocích udělá, je vyválení přímo v hnojišti.... A jak u toho spokojeně mručí!

 

S oblibou vyhledává pozornost ze stran návštěv, nechává se s nimi fotit a ochotně pózuje a poslouchá, jak je krásná…

Nového krasavce Faraona se nejprve přehlížela jako rodné lány a více kamarádila s kozlem Vojtou, později se ale situace změnila a ona se nechává svádět k něžnostem. Chudák Beník, na stará kolena aby žárlil. Baví ji nenáročná práce ze země na ruce a překvapila mě, když na první pokus přešla bez zaváhání šustící a vlnící se plachtu na zemi. Že prý bláznivý plnokrevník – ha ha…

Pravidelná úprava kopýtek tentokrát na několikrát, nožičky trochu bolely, tak se nám strouhání rozložilo do několika dní.

Stále častěji se předvádí ve cvalu, ve výběhu si pořádá své soukromé dostihy. Stejné nadšení s ní ale sdílí jen málokterý další kůň a nadšený není ani Vojta, kterého pobízí k pohybu také. 

14.07.2009 13:27:50
laurena
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one