Laureny nový domov

Laurena si lepší domov, než jakého se jí v HIPOCENTRU PÁ-JA dostalo, ani nemohla přát.
Areál, který od roku 2003 provozuje Hanka Uhlířová, leží sice nedaleko rušné (a stále zřetelněji „zaruštěné“) lázeňské metropole, ovšem pěkně vysoko nad městem a v krásné a nedotčené přírodě na samém konci obce Stanovice. Přesně řečeno - na úpatí Slavkovského lesa, kde převažují nekonečné louky a lesy. Majitelka centra a zároveň specializovaná terapeutka, zabývající se komplexní hipoterapií i animoterapií včetně canisterapie, léčí klienty s pomocí sedmi koní:
 
  • Lucy a Neon (shetlandi)
  • Gordon (kříženec araba a Českomoravského belgika)
  • Zorek (Welsh Part Bred)
  • Lukáš (chladnokrevník)
  • Limetree Magnum (Welsh Cob) – ten se ale více věnuje sportovnímu využití
  • Benedikt (anglický plnokrevník) – nyní již není pracovně využíván a v Hipocentru tráví zasloužený důchod
  • Blesk (kříženec hucula a fjorda) - sympatický "klacek", který se slušnému chování teprve učí, od koní i od nás
  • Faraon (fríský kůň) – jeho krása učarovala i Laureně a po několika málo dnech se k sobě chovají jako dlouholetí milenci. V době říje dokonce jako kobylka a plemeník...
  • Karel (shetland pony) – nejmenší z našich koníků a také nejroztomilejší. Mladičký cirkusák, se kterým je velká sranda. Vypadá trochu jako hodně zmenšený Rainbows for Life, Laury nápadník v Napajedlech, ona si ale moc Karlíka neoblíbila a ráda se na něho šklebí.
  • Stripe (welsh part bred) – další žlutý hezoun s modrým okem, naštěstí v ní nevyvolal takové touhy jako Faraon a tak její vábení proběhlo jenom slabou říjí. Ostatně ani by na ni Stripe nedosáhl....

     Když se podíváte kolem sebe, připomíná Pá-Ja malé ZOO. Pod nohy se neustále motají psíci a kočky, na pomazlení čekají mýval, morčátka, králíci, osmáci, myšky (ne hnědé, ty si běhají volně…) a ty, kteří mají raději větší zvířátka, čeká třeba ovečka nebo kozy.

A jak znám Hanku, tak tento výčet nezůstane konečný…
 
V Pá-Je je neustále živo a své pravidelné místo tady mají nejrůznější akce, jako např. velmi úspěšné „Rytířské slavnosti“, Mikulášské jízdy obcí nebo semináře o přirozené komunikaci mezi člověkem a koněm, které dříve pod vedením Zuzky Prokopové, od roku 2009 s asistencí Šárky Němečkové a jejího Gabora, probíhají v průběhu celého roku.
 
Minimálně za sebe mohu říci, že jakmile vkročím do brány areálu, cítím pohodu, uvědomím si krásu i sílu přírody a všední starosti na chvilku odsunu do pozadí.
Tohle ovzduší působí blahodárně i Laurenu, od počátku se chová tak rozvážně a klidně, jako by na tento způsob života byla delší dobu připravovaná. Kdeže zůstal stres a nervozita, pro které někteří lidé (k jejich velké škodě) na plnokrevníky koukají skrze prsty?
 
Více informací o činnosti Hipocentra Pá-Ja najdete na:
 

hipocentrum.jpg
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one